zveřejněno: 11. 06. 2016

MTB RALLY STRÁŽIŠŤSKÁ ŠLAPKA

V sobotu 11.6.2016 naši závoďáci zavítali na závod MTB rally strážišťská šlapka do Salačovy Lhoty. Trať byla 33 km dlouhá, s jedním celkem slušným výjezdem k vysílači na kopec Stražiště (1 km = 140 metrů výškových). Nejlépe z našich se s tímto závodem popral Jan Marek, který dojel celkově na 6. místě a v kategorii junioři s přehledem zvítězil. Josef Marek jel skoro celý závod společně s Honzou, který ho urval až v dojezdu a tak dojel na konečném celkovém 8. místě ještě za závodníkem z Tábora a v kategorii muži do 30 let dosáhl také stupně nejvyššího. V této kategorii startoval také Tomáš Ira, který dojel 13. celkově a 2. v kategorii. Aby toho nebylo na stupních vítězů z pohledu přihlížejících diváku na pódiu málo žluté, tak třetí místo na té samé bedně vybojoval Pavel Fuk, který jel v závodě spolu s Tomášem a do cíle dorazil chvilku za ním na celkovém 14. místě. Pavel tím pádem zaznamenal výborný návrat do závodního procesu, protože tento závod byl po delší jarní přípravě letos jeho prvním. Podtrženo, sečteno, čtyři startovní čísla, čtyři bedny, skvělá závodní i pozávodní atmosféra, zdařilá akce.