zveřejněno: 19. 04. 2017

Mitas 4 Islands MTB Race 2017

Chorvatské ostrovy Krk, Rab, Cres a Lošinj se staly tradičním dějištěm etapového závodu týmových dvojic Mitas 4 Islands MTB race, který se konal 19 - 22/4/2017. Závod se konal třetím rokem a za svou krátkou historii si vybudoval mezi bikery renomé etapáku zorganizovaného na profesionální úrovni a ani letos skutečnost nezaostala za očekáváním. V kategorii mixů reprezentovala náš tým dvojice Anna Kolářová a Jiří Suchánek.
Závod se jede na 4 etapy a každá z nich se jede na jednom ze zmíněných ostrovů. Letos panovalo v Chorvatsku (stejně jako v celé Evropě) extrémně chladné počasí a díky silnému nárazovému větru byla druhá etapa na Rabu zrušena a jela se stejně jako první na Krku. Další již proběhly dle plánu. Teploty se pohybovaly ráno okolo 4-5°C, odpoledne pak 8-10°C, naštěstí bez deště. Jednotlivé etapy jsou dlouhé 65-70 km, ale jedná se o plnokrevnou bikeřinu. Těžké výjezdy, technické sjezdy, spousta kamenitých singlů a všude šutry. Takže ani po rovinách se moc nesvezete. Celopéro je na tomto závodě prostě nezbytné.
Zázemí tvořené ubytováním s polopenzí na lodích, na kterých se závodníci po etapách přesouvají na další ostrov je velmi příjemné a dotváří celkový vynikající zážitek z celé akce, jejíž organizační zajištění je prostě špičkové. Všechno funguje na minuty s ničím není problém, skoro nechápete, že jste v Chorvatsku.
Naše dvojice se umístila v mixech na 16. místě a celkově na slušném 115. místě z 300 týmů. Vynikající zážitek a zkušenost, rádi se sem v budoucnu vrátíme :-)