zveřejněno: 27. 05. 2017

Author Král Šumavy 2017 - memoriál Františka Šraita

Za tradičního burácení chorálu The crown and the ring skupiny Manowar, odstartoval na náměstí v Klatovech, kultovní závod Král Šumavy 2017, ze série Author Maraton Tour. Fantastické letní počasí s teplotami kolem 25 st. dotvářelo příjemnou kulisu závodu, který je v ČR již pojmem. Trať byla suchá a rychlá.

Závod byl letos zařazen série závodů Českého poháru a tradičně do série Marathon Man Europe a proto o kvalitní konkurenci nebyla nouze. Celkový počet závodníků na všech třech distancích přesáhl 2000. Na start stření trati 70km (2107m) se postavila Anička Kolářová a Vašek Holub. Oba zajeli fantasticky. Vašek i přes technické problémy a časovou ztrátu dokázal znovu dojet čelo a ovládnout závod. V závěru doslova rozvěsil soupeře po stromech, v absolutním pořadí obsadil 1. místo. Anička jela poprvé takto dlouhou trať a vedlo se jí skvěle. V absolutním pořadí dojela mezi ženami na fantastickém 3. místě a podařilo se jí tak parádně navázat na veleúspěšnou loňskou sezónu. Závod si dle svých slov opravdu užila. Na královské trati 105km (3194m) odstartoval Jirka Suchánek, bohužel se mu nepodařilo navázat na loňský úspěšný ročník závodu. Na trati to bylo spíše trápení a nepravidelný tréning si vybral svou daň. Jirka dojel v celkovém pořadí na 63. místě, ve své kategorii potom 17.