zveřejněno: 26. 08. 2017

CykloCamp MTB maraton Landštejn 2017

Krásná prázdninová a pohodová atmosféra a tropické počasí s teplotami kolem 30°C provázely letošní ročník oblíbeného maratonu horských kol, který startuje každou poslední prázdninovou sobotu v CykloCampu pod Landštejnem a vede malebnou krajinou České Kanady. Dlouhá trať 56 km byla letos suchá a pevná a jela se na dva okruhy. Startovní pole bylo vcelku našláplé jmény jako Fajt, Bartoň, Jakeš, Anderle.
Z našeho týmu se vedlo nejlépe Martinovi Vopálenskému, který zajel celkovou 10. příčku a v kategorii byl 4. po smolné kolizi se soupeřem ve sjezdu, kdy si musel zastavit a vypadl tak ze skupiny. Jirka Suchánek se po více jak dvouměsíční pauze vrátil do závodů, na rovinách mu to táhlo výborně, ale v kopcích to bylo trápení. Nakonec obsadil celkové 14. místo a 7. v kategorii. Franta Bezděkovský dojel celkově 24. a v kategorii na 8. místě.
Dobrou pověst týmu zachránila naše růžová superstar Anna Kolářová, které to jelo výborně v kopcích, ale v rovinatých úsecích se nemohla dostat do tempa. Po dvouměsíční pauze bez závodů zajela Anička v Landštejně celkovou 3. příčku mezi ženami a v kategorii dojela 1.