zveřejněno: 23. 06. 2019

Olympijský běh Jihlava a Jindřichohradecký běžecký půlmaraton

Ve středu 19.6.2019 se pod heslem, Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka, konal běžecký závod Olympijský běh Jihlava. Tato akce, jíž se v České republice zúčastnilo cca 75 000 sportovců, byla totiž celostátní. Naší týmovou běžeckou větev VELOSPORT Valenta SCOTT Team zastupoval v Jihlavě náš runner Zdeněk Dostál. V Jihlavě startovaly dva hlavní závody s distancí 4,2 km a 8,4 km. Zdeněk si zvolil trať 4,2 km na jejíž start se postavilo 150 účastníků a Zdeněk Dostál na ní pro naše barvy vybojoval úctyhodné 5. místo. Cílem této celorepublikové akce je, nadchnout pro běh a sport všeobecně co největší počet občanů České republiky formou závodů. Proto byly v Jihlavě připraveny i závody pro naše nejmenší, tedy pro děti.

Po běžecké středě se v sobotu 22.6 2019 Zdeněk Dostál vydal reprezentovat VELOSPORT Valenta SCOTT Team do Jindřichova Hradce na běžecký Jindřichohradecký půlmaraton. Mezi 250ti účastníky se Zdeněk samozřejmě neztratil a půlmaraton dokončil na 72. místě. V kategorii nad 40 let, potom na místě 17 v čase 1:46:29. I když byl závod profilem náročnější, Zdeněk si závod užil asi i proto, jelikož běžel ve skupince svých přátel Jakuba a Andrei. Vzájemná kolegiální podpora mu nedovolovala myslet na to, kolik kilometrů ještě zbývá do cíle. Ke konci šla ale kolegialita už stranou, Zdeňka se jim podařilo společnými silami utrhnout a ten proto doběhl 3 minuty po nich. ___________________________________________________________________________________ RF Sr.