zveřejněno: 23. 06. 2019

AUTHOR Malevil Cup 2019

Před čtrnácti dny v sobotu 9.6.2019 barvy týmu, Richarda a Lukáše Valenty VELOSPORT Valenta SCOTT Team, hájilo na 20. ročníku  již legendárního MTB maratonu AUTHOR Malevil Cup trio našich závoďáků.  Radek Štrosmajer a Anna Kolářová se svým přítelem Jiřím Suchánkem. Ráno před závodem v Lužických horách prý lehce sprchlo, ale v průběhu dne bylo již ideální letní počasí. Všichni tři zmínění nastoupili na trať s distancí 100 km přes tamní vrchy Hvozd a Luž, které se oba dva zdolávaly z Německé strany. Na závodě, který patří mimo jiné i do série MME, startovalo cca 70 elitních závodníků. Takže se dalo předpokládat, že i připravenost trati bude na špičkové úrovni.
Přese všechno byl závod  poznamenán řadou defektů, které prosely startovní pole favoritů a nevyhnuly se tedy   ani našim borcům. Štróza prorazil předek ve sjezdu na singletreku nad hrází přehrady Naděje a defekt  řešil knotem. Svou bombičku ale ochotně zapůjčil jedné z elitních závodnic, takže byl nucen foukat růčo. Radek Štrosmajer tedy závod na 100 km trati dokončil na 147. místě celkově a ve své kategorii byl na 37 místě. O několik minut později o stejný kámen cvaknul oba pláště i Jura. Musel do předního bezdušáku narvat duši a zadek po cestě do cíle průběžně dofukovat. Proto Jiří Suchánek s Annou Kolářovou dojeli Mix v závodě dvojic až na 7. mistě.  Naši borci a borka si přes všechny peripetie závod užili a už teď se těší na další ročník.
_________________________________________________________________   RF Sr.