zveřejněno: 22. 07. 2019

Okolo Vlásenice 2019 Lhota-Vlásenice

Předposlední červencovou sobotu  20.7.  2019 se na Kamenicku v obci Lhota-Vlásnice konal již 12. ročník MTB Maratonu Okolo Vlásenice. Na start trati 44 km  se postavili i naši ostřílení borci z VELOSPORT Valenta SCOTT Team.  Martin Hunal M1, Jan Mikolášek M1, Radek Štrosmajer M2, a taky Tomáš Ira M1.

Krátce po startu se  Honza Mikolášek pokusil roztrhat startovní pole, což se mu povedlo a na čele závodu se tak vytvořila tříčlenná skupina. Martin Hunal, Jan Mikolášek a Pavel Staněk z APEX BIKE MOBIL Tábor. V Pelci Pavel s Martinem Honzovi poodjeli a on je stahoval cca 5 km., ale na konec se mu to podařilo. Naši borci se rozhodli spolupracovat a pokusili se Pavla Staňka odpárat, což se jim ale nepovedlo. Před cílem najeli do prudkého výjezdu, kde Jan Mikolášek nastoupil. Martin Hunal ho však ve  finiši  přespurtoval, a vyhrál tak před Janem Mikoláškem zaslouženě o 3 sekundy. Radek Štrosmajer dojel celkově na 5. místě a ve své kategorii M2 obsadil 1. místo. Tomáš Ira byl DNF. Takže to tento víkend cinklo pro náš tým ve Lhotě-Vlásenice hned třikrát.