zveřejněno: 27. 07. 2019

Šumavský MTB maraton Česká spořitelna KPŽ 2019 Zadov- Churáňov

V sobotu 27.7.2019 vyrazilo kvarteto závoďáků z VELOSPORT Valenta SCOTT Team na Šumavský MTB maraton Česká spořitelna. Byli to  Radek Štrosmajer, Jakub Kadlec, Jan Mikolášek a Karel Moravec. Šumavský MTB maraton byl letos už 9. podnikem MTB série KPŽ. Trasa B 54 km na kterou se postavili všichni čtyři výše zmínění borci, jako jediná nestartovala ze zázemí SKI areáiu Zadov-Churáňov, ale z parkoviště areálu sjezdovky Kobyla.

Štróza tedy dojel na trase B absolutně na 62. místě, v kategorii M 40-49 let skončil na místě 9. Karel Moravec celkově 16. místo karegorie M 23-29 let 6. místo, Kuba Kadlec celkově 36 místo M 17-22 let 10. místo. Honzovi Mikoláškovi došlo a byl nucen závod na 43 km skrečovat.

Jen tak pro zajímavost. Trasu C 29 km vyhrál absolutně Tonda Honsa v barvách Česká spořitelna Specialized Junior MTB team. Tonda je primárně lyžař a  je mladším ze synů Olgy Honsové, excelentní lyžařky  a trenérky SKI klub Šumava, která je sympatizantkou a supportérkou našeho  mančaftu. Na kolo si tedy Oli obléká naše barvy a pokud jezdí na silnici v okolí Prachatic sedlá silničku  SCOTT CR1.