zveřejněno: 12. 08. 2019

KPŽ NMnM 2019

V sobotu 10.8.2019 se v Novém Městě na Moravě  odstartoval další, už desátý díl ze seriálu maratonu horských kol Kolo pro život KPŽ. Pelhřimoský tým VELOSPORT Valenta SCOTT Team se  do NMnM vypravil závodit v hojném počtu. Pořadatelé tohoto podniku do něj letos zařadili jednu novinku v podobě UCI trasy A s distancí 85 km s převýšením 1600 m. Anna Kolářová jí absolvovala s drobnými zdravotními potížemi, ale i tak si vedla skvěle. Mezi ženami obsadila  12. místo a 2. místo ve své kategorii. Áčko trať si dal i  Jiří Suchánek a Radek Štrosmajer. Štrózu přibrzdil defekt a Jura podal standardně vyrovnaný výkon. Na klasické trase B 55 km s převýšením 1160 m startoval Jan Mikolášek, Karel Moravec, Jiří Bulant a Tomáš Ira.

Trasa A 85 km             cel.        kat.

Radek Štrosmajer         45.           8.

Jiří Suchánek               47.            9.

Anna Kolářová            119.           2.

Trasa B 55 km

Karel Moravec             11.            5.

Jan Mikolášek              37.           14.

Tomáš Ira                    79.           16.

Jiří Bulant                    82.           14.

Karlu Moravcovi byl sobotní maraton v NMnM málo, a proto si v neděli okusil  ještě závod  Gravel Blinduro. Jednalo se o typ závodu, kde závodníci musí projet vyznačenou trať, která zde byla 50 km a byly na ní měřené úseky. Sčítá se tedy pouze čas erzet a na zbytku trati si každý může jet klidové tempo. Jelikož všichni nemají gravel biky a krosky, tak i zde byla možnost startovat na MTB, což byl i Karlův případ. I přes to, že musel své nohy utavené ze soboty přemlouvat, obsadil celkově  2. místo. a mezi bikery se postavil na stupínek nejvyšší.