zveřejněno: 15. 08. 2019

Markéta Valentová vítězkou MČR v triatlonu IZS a Zátopkova 10 2019

V sobotu 10.8.2019 se ve Velké Chuchli konalo otevřené mistrovství republiky v terénním triatlonu integrovaných záchranných složek a zdravotníků. Byl to tedy závod určený pro zaměstnance policie, hasičů, záchranářů a nemocničního personálu. Na trati proto nemohla chybět jakožto zdravotní sestra na oddělení JIP interních oborů Markéta Valentová. Jednalo se o terénní triatlon. Těsně před startem se rozpršelo a pršelo až do vyhlášení výsledků. Trať byla následující: 500m plavání ve Vltavě, která dle Markéty byla fakt ledová, 25km na biku a 6km běhu. S časem 2:17 se podařilo Marče mistrovství republiky vyhrát a udělat si ohromnou radost. Na oslavu nebylo moc času, protože následující den se mnou běžela štafetu ve Staré Boleslavi v rámci závodu ZÁTOPKOVA 10 2019. V Lomené Aleji v místech, kde Emil Zátopek vypiloval svou nepřekonatelnou kariéru se tento závod konal již potřetí. Kvůli vysoké účasti a úzké trati se startuje po jednom v intervalu 20 sec, podobně jako při časovce. Takže člověk defacto neví, jak si stojí a s kým soupeří. Naše štafeta startovala v 10:36 napřed Marča a pak já. S výsledkem 47:21 jsme doběhli na deváté pozici ve smíšené štafetě. Stříbro z loňského roku jsme sice neobhájili, ale v takové konkurenci jsme s dosaženým výsledkem spokojeni.