zveřejněno: 25. 08. 2019

Run Tour Olomouc 2019

V sobotu 24.8. 2019 v Olomouci v sadech Smetanových proběhl další závod seriálu RunTour. Teamová účast byla veliká. Mladý vytrvalec Táďa běžel závod na 3km, Marča pak jak již tento rok na RunTour tradičně 5km a Zdenda s Dafčou si střihli desítku. Jako první v 11:30 zazněl startovní výstřel na tříkilometrový závod. Na start se postavilo 244 běžců. Tadeáš ve špičkovém čase 13:05 doběhl devátý a za sebou nechal zpravidla dospělé běžce. S tempem 4:20min/km je to ohromný úspěch! Ve 12:15 se odstartoval hlavní závod na 10km. Počasí bylo neúprosné a Zdenda s Dafčou hic moc nemilují. Každopádně jim nezbylo nic jiného, než bojovat. Čím dřív člověk bude v cíli, tím dřív se může schovat do stínu a osvěžit se něčím studeným. Dafča s časem 45:03 doběhl 15tý a Zdenda v čase 48:10 29tý oba v kategorii M49. Vedro bylo úmorné, ale oba se s tím poprali velmi dobře. Vzhledem k tomu, že na startu desítky stálo 558 závodníků je jejich výkon skvělý. Poslední závod na 5km byl zahájen ve 14:00. Slunce mělo pořád sílu a bylo nepřející k vytrvalcům, co chtějí podat slušný výkon. Marča ještě není po zranění kotníku úplně OK. Ve výsledku to ale naštěstí nebylo znát, protože ve své kategorii Ž49 doběhla výborně pátá a na časomíře stálo 24:18. startujících na 5km bylo dokonce 744. V tandemové soutěži to Marče a Dafčovi stačilo tentokrát na desáté místo. Další závod seriálu RunTour bude v Praze v Ladronce. Naše týmové barvy tam nebudou tentokrát chybět.

______________________________________________________________________autor: David Valenta-RFSr.