zveřejněno: 01. 09. 2019

Běh lesy - Jizerská 50 2019

V sobotu 31.8.2019 se v Jizerských horách konala tradiční Jizerská padesátka. Nešlo o závod na běžkách, ani na biku, ale o běžeckou variantu závodu. Vybírat šlo z tratí 12km, 23km a 50km. Marča plánovala, že si letos střihne svůj první ultraběh, tak zvolila trať nejdelší. Start padesátky byl už v 9 ráno, což byla výhoda, protože závodníci mohli zdolat první kilometry za docela příznivého počasí. Nicméně to dlouho nevydrželo a poté nastalo úmorné vedro. Do toho kopcovitý profil tratě udělal ze závodu opravdu peklo. Horská služba vozila kolabující běžce jednoho za druhým. Marča doběhla na 10 místě ve své kategorii za 5h a 20min. V cíli tvrdila, že už to v životě nepoběží. Tak uvidíme, jak dopadne v Jizerkách za rok.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------autor: David Valenta-RFSr.