zveřejněno: 10. 09. 2019

Birell Prague GP

V sobotu se v Praze  konal 24.ročník nejoblíbenější silniční desítky na světě Birell GP již tradičně pod záštitou RunCzech. Akce se zúčastnil Zdenda Dostál, Markéta Valentová, David Valenta a také jejich synek, mladá vytrvalecká naděje, Tadeáš Valenta. Všechny výše zmíněné už tradičně doprovázel kamarád a běžecký guru Pája Malčík. Marča zde už poněkolikáté startuje v závodě Běh Adidas pro ženy. Výstřel zazněl v 18:00 hod. a 2700 děvčat a dam různého data narození se vydalo na trať s distancí 5km. Marča krátce po zahojení úrazu a zdolání Jizerské 50 doběhla v čipovém čase 22:58 na 15. místě vkategorii 40-44, což je perfektní výkon.V 19:30 hod. se seřadilo do startovních koridorů 7000 běžců k hlavnímu závodu na 10km. Díky "běžeckému" počasí se dalo očekávat, že budou padat osobní rekordy. A taky tomu tak bylo. Rekordy padaly mezi eliťáky, stejně jako mezi hobbíky. Nejmladší člen Táďa, který musel být postaršen,protože ve třinácti by jinak desítku běhat nemohl, doběhl v neskutečném čase 48:26! Zdenda s Dafčou stojíce ve stejném startovním koridiru si popřáli hodně štestí a po výstřelu si už nic nedarovali. Bratrský. leč agresivní běžecký souboj je vyhnal k čipovým časům 42:34 Zdenda a 42:35 Dafča, rozhodla až cílová rovinka. Pro Dafču to byl osobák. Dafča v kat. 40-44 95. místo a Zdenda v kat. 45-49 57. místo. Na čtvrtém kilometru tato dvojice doběhla a předběhla olympijského vítěze v destiboji Romana Šebrleho, který ve finále doběhl v necelé dvouminutové ztrátě, takže bylo co oslavovat. Náš týmový kamarád Pája si taky udělal ohromnou radost a s časem 49:46 si taky vylepšil osobní maximum a hlavně v kategorii 55-59 doběhl výtečné na 46. pozici. Na start se postavilo 7000 běžců!

-------------------------------------------------------------------       autor: David Valenta-RFSr.