zveřejněno: 01. 11. 2019

RunTour Praha a Třeboňský půlmaraton 2019

V sobotu 12.10.2019 se v Praze v parku Ladronka konal další závod seriálu RunTour, na kterém startovala Markéta Valentová.Tratě o délce 3, 5 a 10 km jsou varianty, které si mohou závodníci zvolit. Marča vyrazila do Prahy sama a zvolila si obě kratší distance. Na trati 3km obsadila 1. místo celkově mezi ženami v čase 12:40 a to jich běželo 178!! Po krátkém odpočinku se postavila na 5km závod, kde s časem 22:54 doběhla v kategorii Z49 výborně čtvrtá. Na trati 10km měl bojovat David Valenta o udržení první pozice ve Velké RunTour (bodovací soutěž), kde ve sve kategorii M49 doposud držel prvenství. Jelikož ale prodělal v předchozích dnech operaci slepého střeva, musel tento závod vynechat. Týden po tomto závodě se konal v Třeboni druhý ročník maratonu a půlmaratonu. Při loňské premiéře si tento běžecký podnik našel mnoho příznivců a dle hodnocení závodníků se z něj do budoucna může stát hojně obsazovaný závod. Překrásná Třeboň a rovinatý terén v lesích okolo rybníků tomu napovídá. Žlutilo se jak na maratonu, tak na půlčíku. Královskou trasu si vzala za svoji Marča i přesto, že loni po doběhu řekla nikdy více Běželo se ji výborně a doběhla v kategorii Masters na pěkném 36. místě. Celkově se na start královské distance postavilo 632 lidí. Na půlmaratonu "půlčíku" startoval Zdenda Dostál. Ze závodu byl nadšený. Aby ne, když s výtečným čipovým časem 1:36 doběhl v kategorii Masters 38. Jinak na půlčíku se sešlo na startu neskutečných 1260 běžeckých šílenců. 9.11 se naše parta chystá na dostihové závodiště do Pardubic na poslední závod seriálu RunTour.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------- David Valenta-RFSr.