zveřejněno: 07. 11. 2019

Sháníme plavce nebo plavkyni do štafety pro SP XTERRA Czech PRACHATICE 2020

Příští sezónu se ve dnech 10-12.7  Kuba Kadlec, který prošel čtyřletou MTB kůrou u Jirky Lutovského a Vojty Huříka ve Vimperku s Markétou Valentovou mistryní ČR triatlonu ISZ 2018, chystají reprezentovat tým Richarda a Lukáše Valenty na světovém poháru XTERRA Czech PRACHATICE 2020 ve smíšené triatlonové  štafetě. Jedná se o terénní triatlon s plaváním ve volné vodě. V České republice  je jedním z předních  Xterra  triatletů, který zvládá všechny tři distance plavání 1,5 km - MTB 35 km - běh 10 km individuálně,  elitní závodník VELOSPORT Valenta SCOTT Team Václav Holub.Ve štafetě bude Kuba startovat na MTB úseku a Markéta si svou závěrečnou, třetí, terénní část odběhne. 

V roce 2015 se měla na startovní listině světového poháru XTERRA Czech PRACHATICE  v ryze dívčí štafetě objevit tato jména. MTB Anna Kolářová Pelhřimov a běh Tereza Chlupová Kamenice nad Lipou. Problém byl ale s plavkyní, která v Pelhřimově a v okolí nebyla k mání.  Vypomohla nám tehdy má kamarádka, plavkyně a triatletka Veronika Bubeníková z Prachatic. Jenže nastal nový problém s běžkyní, jelikož si Terezka Chlupová přivodila vážný úraz páteře na MTB. Opět mi vypomohli moji dva přátelé ze Šumavy a pořadatelé Xterra Czech  otec se synem,  Michal a Michal Pilouškovi.  Otec a syn České Xterry. Doporučili mi běžkyni z Prahy, sympatickou  Andreu Elsnic nyní již mladou paní Vihanovou. Děvčata se tehdy pustila do závodu s vervou jim vlastní a obsadila tenkrát mezi mužskými štafetami senzační 2. místo.
Pro rok 2020 náš tým čeká stejný problém, a to  na postu plavkyně nebo plavce. Ze staré známosti mi prozatím přislíbila  odplavat plavecký úsek  legenda České Xterry, sedminásobný účastník  Ironmana a historicky první Východoevropan na MS Xterra na Havaji Michal Piloušek starší.
Pokud by se ale našel plavec nebo plavkyně, co by se nebál-la plavat 1,5 km na 2 kola ve volné vodě s těmi nejlepšími profíky  a mistry světa a vypomoci tak našemu týmu na SP XTERRA Czech PRACHATICE 10-12.7 2020, ať se mi zkusí ozvat do zpráv sem na týmový FB. Byli bychom totiž raději, pokud by to byl někdo z Pelhřimova nebo jeho regionu.
                                                          
                                                                              Robert Faltus Sr.