zveřejněno: 12. 11. 2019

RunTour Pardubice a Gladiator Race Brno 2019 - Markéta Valentová zaběhla skvěle "Velkou Pardubickou"

V sobotu 9.11. patřilo dostihové závodiště v Pardubicích běžcům. Běžel se poslední závod letošní série RunTour. Závodníci se vydali na trať Velké pardubické, kde museli zdolat oba vodní příkopy, přeběhnout Taxis (po uměle vytvořené lávce) a po vlastních zdolat Irskou lavici. Běželo se jako obvykle na tratích 10 a 5km. Ve 12:15 byl odstartován závod na 10km. 708 závodníků vyběhlo na trať. Zdenda Dostál ve skvělé formě předvedl bravurní výkon, kdy v čase 43:10 doběhl celkově 59. (11. v kat M49). V silách Davida Valenty tentokráte nebylo možné skvěle připravenému Zdendovi sekundovat a s časem 45:28 doběhl 94. (22. v kat M49). Trať byla řádně mokrá a rozoraná od koní. Ve 14:00 zazněl výstřel na pětikilometrovou distanci. na které náš tým VELOSPORT Valenta SCOTT Team a jeho běžeckou "crew" zastupovala Markéta Valentová. A to tak, že opět skvěle! Běžecký závod blížící se závodu překážkovému ji nadmíru vyhovoval. Na jejich hodinkách zůstal čas 22:17, což znamenalo 54. celkové a 3.místo v kat. Ž49. Na start pětky přišlo rekordních 1054 závodníků.

Následující den se v Brně na výstavišti konal překážkový závod Gladiator Race. Šlo o zhruba pětikilometrovou trať s 25.ti překážkami. Do Brna přijelo 800 gladiátorů. Marča zdolala 23 překážek a pouze u dvou dělala trestné handicapy. V čase 37:26 doběhla na výborném 8. místě v kategorii.

--------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------- David Valenta - Robert Faltus Sr.