zveřejněno: 03. 01. 2020

Klučovka silvestrovský běh Třebíč.

V Třebíči se poslední den roku 2019 31.12. konal 39.ročník silvestrovského běhu na Klučovku. Tratě závodu už jsou tradičně 10,2km a 5km. Naši běžci dobře vědí, že během svátků by se to nemělo moc přehánět. Proto letos zvolili tu kratší distanci, ale o to rychlejší. Na start se postavilo 250 běžců. Tento závod je důkazem toho, že "pouhých" 5km dokáže člověka řádně potrápit. Vytrvalci musí přepnout do úplně jiného módu nežli u půlmaratonu nebo desítky. V případě naší žluto růžové běžecké skupiny se to docela povedlo. Markéta Valentová obhájila loňské 1. místo v kategorii Ž35-44 v čase 22:18 s rozdílem jedné vteřiny oproti loňsku. Což znamená, že její forma je stabilní. Zdeněk Dostál s Davidem Valentou v kategorii M40-49 doběhli následovně. Zdenda obsadil 3. místo v čase 21:01 a Dafča za ním doběhl na 4. místě. Na časomíře se jeho čas zastavil na 21:19. Na konci roku se v ČR koná mnoho běžeckých akcí a závodů, Běžci našeho týmu VELOSPORT Valenta SCOTT Team byli v Třebíči už podruhé a vzhledem k tradici, který tento závod má, se zde budou vyskytovat každoročně. Pokud zdraví dovolí.

----------------------------------------------------------------------------------------------- David Valenta-RFSr.