zveřejněno: 30. 01. 2020

Zimní běh na Blaník a T1 maraton - 5 km

Dne 11.1.2020 odstartoval ze zámeckého parku ve Vlašimi 46. ročník zimního běhu na Blaník. Tato krosová klasika měří 23,5km - převýšení 615m, kde start i cíl je právě ve Vlašimi. Týmové barvy VELOSPORT Valenta SCOTT Team reprezentovala Markéta Valentová a Zdeněk Dostál. Jedná se opravdu o velmi obtížný závod, který letos provázelo blátivé počasí. Zdenda svůj první letošní závod zaběhl výtečně. Po dokonalém rozložení sil proťal cílovou pásku v čase 2:05.15 a oproti loňskému ročníku si značně polepšil. Doběhl v kategorii muži B na 27.místě. Marča má terénní závody ráda a bylo to vidět i na výsledku. Obzvláště si libuje v technických sebězích z kopce, kde se jí tradičně daří. Z Blaníku ji to běželo tak dobře, že dole přehlédla značení a kilometr si nechtěně přidala. V kategorii ženy B doběhla výborně devátá, když časomíra ukazovala 2:19.13. Velká čest patří Ondrovi Pojmonovi, který tento závod každoročně pořádá. Letos běželo neskutečných 460 závodníků.
Čtrnáct dní na to se na českobudějovickém výstavišti konal T1- maraton, ke kterému byl přidružen závod na 5km. Závod se koná v hale T1, která je součástí výstaviště.Na pětku nastoupilo 44 běžců. V růžových barvách se na start postavila Marča a pětikilometrový závod (12,5 okruhu v hale) absolvovala za 22:39 a vybojovala 3. místo z žen celkově. Jenom pro zajímavost borci, kteří v této hale absolvovali maraton, tak museli uběhnout 105 koleček, k čemuž patří nejen fyzická kondice, ale hlavně psychická odolnost
--------------------------------------------------------------- David Valenta - Robert Faltus Sr.