zveřejněno: 14. 03. 2020

VI. Vožický vytrvalostní běh

V sobotu 7.3.2020 se v překrásném městě Mladá Vožice konal již VI.ročník závodu Vožický vytrvalostní běh. Během předchozích ročníků si tento závod získal ohromnou popularitu a tudíž byl zařazen do dvou seriálů. Jihočeský běžecký pohár a běžec Podblanická. Ohromnou zásluhu na tom má ředitel závodu a náš kamarád, vášnivý běžec Jindřich Rataj. Běželo se na tratích 7 a 14 km. Manželé Markéta a David Valentovi zvolili tradičně kratší distanci, Zdenda Dostál pak tu delší. Zdenda váhal, zdali vůbec nastoupí na start, hojil se totiž ze dvou běžeckých zranění naráz. Většina závodníků by asi na start nenastoupila, jenže  Zdenda, který je milým a dobrosrdečným chlapíkem, působícím jako Mirek Dušín, je taky neskutečný tvrďák. Výživné seběhy hned od startu a kopce  zdolal bravurně a skončil na 20.místě v kategorii MB v čase 1:12:03. U Valentů to dopadlo taky dobře. Start pod křížovou cestou je neskutečný sešup dolů a to je parketa pro Markétu, které seběhy chutnají jak v terénu, tak na silnici náramně. Svých technických schopností využila bezezbytku  a skončila v kategorii ZB na 3.místě. Dafča běžel z kopce se smrtí v očích. Každopádně v následujících pasážích trati závodu, byl prostor k tomu, aby si závod více užíl, a to se mu podařilo i zúročit. Takže z toho bylo nakonec 3,místo v kategorii MB. Na 14 km závod se postavilo 115 běžců na 7 km pak 108. Trať je hodně technicky náročná, ale přesto krásná. Organizace a zázemí jsou bravurní. Samozřejmě, že v cíli nechyběla, Dafčova oblíbená regenerační pochutina a energi drink, Pívo s gulášem. Náš běžecký  tým VELOSPORT Valenta SCOTT Team se sem bude vracet pravidelně a rád.

Závěrem bych světu ještě rád připomenul, že starší ze synů Markéty a Davida Valentových a vnuk juniorského cyklokrosového šampióna ČSSR Huga Valenty, Adam Valenta. se stal v neděli 1.3,2020 juniorským mistrem ČR v boxu. Adam boxuje za manšaft GAUNER club SK JIhlava pod vedením našeho kamaráda, boxera Martina Borka.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, David Valenta-Robert Faltus Sr.