zveřejněno: 01. 06. 2020

Šumavský pohár XCO - Zadov 2020

Poslední květnovou neděli roku 2020 už snad konečně odstartovala závodní sezóna, která byla narušena vládními opatřeními kvůli Covid-19. Na start Šumavského poháru XCO, které bylo Mistrovstvím Jihočeského svazu cyklistiky, se postavil. Za VELOSPORT Valenta SCOTT Team  v kategorii Muži elite Jakub Kadlec a Jan Písař v kategorii Muži (Expert). Zadovská trať byla náročná a srovnatelná se závody Českého poháru XCO. Zrovna tak i startovní pole, které se na Zadově sešlo. Celý závod pršelo a pro oba naše borce to byl letošní premiérový start. Kubajs se mi svěřil s tím, že to pro něj bylo dosti fyzicky náročné. Byl rád, že mu vítěz elite, Ondra Cink, nedal rundu, když sám závod dokončil na 11. místě. Honza Písař ve své kategorii Muži obsadil 1. místo.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  ........................ RF Sr.