zveřejněno: 15. 06. 2020

NOVA CUP 2020 - SÁZAVA

Na MTB maratonu Sázava, prvním dílu ze seriálu MTB maratonů NOVA Cup 2020, startovala i výkonnostní stálice týmu z Pelhřimova,  VELOSPORT Valenta SCOTT Team,  Jan Písař. Honza startoval v kategorii M19-34. Trať s distancí 80 km s převýšením 2240 m, byla okořeněna několika prudkými výjezdy a brody přes řeku Sázavu. Na startu chybělo jen málo jmen z České MTB špičky. Dle Honzových slov byla trať podmáčená, bahnitá a bylo horko a dusno. I přesto se jela od startu prý pořádná  "kudla"!

Na konci prvního dlouhého stoupání  začala diktovat, pro hobíka vražedné tempo, skupina eliťáků Cink, Hynek, Stošek, Kulhavý, Škarnitzl atd. Proto vzal Honza rozum do hrsti a v klidu si vystoupil, protože akceptovat dál jejich tempo, to by byla pro amatéra rychlá smrt. Dál tedy tvořil druhou skupinu, která  byla poskládaná z dalších kvalitních bikerů. V této skupině  vydržel jet za Top10 asi hoďku. Poté ale už začala jeho spolupráce s Petrem Tatíčkem ze Ski a Bike Centrum Radotín, která trvala podstatnou část závodu. Asi 8 km před cílem měl Honza pocit, že má ve sjezdu navrch, a proto pak zkusil Petrovi Tatíčkovi nastoupit. Posledních 20 minut si tedy udržoval před Tatíčkem těsný odstup a dojel  za eliťáky jako první hobík celkově na 17 místě. Ve své kategorii  M 19-34 tedy obsadil 1. místo. Celkově zvítězil  Martin Stošek - Future Cycling - Northwave, druhý skončil Jan Škarnitzl - Cyklostar Trek Mercedes-Benz​ a bronz získal Matouš Ulman - Česká spořitelna Accolade.