zveřejněno: 29. 06. 2020

Kolo pro Život - Orlík Tour Kooperativy 2020

Koronavirová pandemie  a krize kolem ní pozdržela start největšího seriálu MTB marotonů Kolo pro Život v České republice o dva měsíce. V sobotu  27.6 se tedy Kolo pro Život 2020 rozjelo prvním závodem  Orlík Tour Kooperativy.

Startovní listina byla nabitá a objevila se v ní i jména profesionálních bikerů kategorie elite.
Na startovce nemohlo opět chybět jméno závodníka VELOSPORT Valenta SCOTT Team Jana Písaře kategorie M 30-39. Rovněž také Jana Mikoláška a Tomáše Iry v kategorii M 23-29. Písi startoval na trase B s distancí 57 km a nevedl si na ní vůbec zle. Trať B zdolal v čase 2:21:24.4 i přesto,  že po zaváděčce při nájezdu do prvního ze dvou okruhů závodu ho postihl pomalý defekt. Musel proto zastavit a dofouknout  kolo bombičkou. Odjela mu tedy skupina, která se pohybovala hned za první desítkou eliťáků. Případný boj o první flek v kategorii byl tedy v prachu. Písi už potom závod dokončil tak nějak v tréninkovém tempu a s podhuštěným zadním kolem si dovolil, zastavit se i na občerstvovačce.
V celkovém pořadí se tedy do patnáctého místa poskládalo 14 eliťáků. Písi si dojel i přes technické problémy celkově pro slušné  29. místo a 7. místo v kategorii. Miko a Iránec startovali rovněž na Béčku, ale Mikovi seklo, a taky Iránec pro křeče dnešní  grilovačku na Orlíku skrečoval.