zveřejněno: 12. 07. 2020

MČR XCO Pec pod Sněžkou 2020

V sobotu 11.7.2020 vyvrcholilo mistrovství České republiky XCO MTB závodem kategorie Muži Elite a U23 v Krkonoších v Peci pod Sněžkou

Za VELOSPORT Valenta SCOTT Team se na start hlavního závodu postavil elitní jezdec týmu Jakub Kadlec s číslem 21, který obsadil celkové 24. místo v čtyřicetiosmihlavém startovním poli. Kuba se chtěl umístit do davacátého místa, což se mu nepodařilo. Jelikož dal ale Jakub  do závodu vše co mohl, tak je v podstatě spokojený. Mistrák republiky  se musel obejít bez  Járy Kulhavého, který  se zranil v pátek ráno při tréninku v Beskydech. V v elitní kategorii obsadil Kuba  14. místo. Svůj již 4. titul zde získal Ondřej Cink. Dnes jsem se dočetl, že první ročník MČR XCO MTB se jel už v roce 1991 ještě za ČSFR. Bylo to rovněž v Krkonoších,  závod se však konal v horském středisku Špindlerův Mlýn, kde se mistry republiky tehdy   stali bikerka Štěpánka Foxová a cyklokrosař Peter Hric
Nedá mi to nezmínit se a tímto Štěpánce Foxové velice poděkovat, protože  byla jednou z mých  skvělých  fyzioterapeutkek v RÚ Kladruby, když jsem tam prodělával svojí první léčebnou kůru. Pomáhala mi a dohlížela na mě při jízdě na Tacx trenažéru, když se zasadila u vedení ústavu o to, že jsem si ho tam mohl nechat dovézt i se silničkou a nainstalovat.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------- RF Sr.

1. Ondřej Cink (Kross Racing) 1:28:51 hod.
2. Jan Škarnitzl (Cyklostart Trek Mercedes-Benz) +0:44
3. Martin Stošek (Future Cycling - Northwave) +1:42
4. Jan Vastl (Maloja Pushbikers) +2:05
5. Marek Rauchfuss (Ethic Sport) +3:21
6. Lukáš Kobes (GAPP System - Kolofix) +4:29
7. Tomáš Paprstka (Expres CZ Tufo Kolín) +4:55
8. Matěj Průdek (Multicraft MTB) +6:43