zveřejněno: 02. 08. 2020

Malý železný muž Melechova - Horní Paseka 2020

V sobotu 25.7.2020 se konal triatlon Malý železný muž Melechova v Horní Pasece. Triatlonu se mohl zúčastnit každý jednotlivě, anebo bylo možné sestavit dvou až tříčlennou štafetu. Aničce Kolářové s Markétou Valentovou se narychlo podařilo sestavit alespoň dvoučlennou štafetu bez plavce, s tím, že Marča se ujme plavání a běhu a Anička silničního kola. Ještě den před tím však netušily, že zde budou závodit. Markétě zrušili ve stejný den běžecké závody kvůli Covid 19, proto to bylo vše tak narychlo. Každopádně pink štafeta VELOSPORT Valenta SCOTT Team byla jediná dvoučlenná. Všechny ostatní měly na každou disciplínu jednoho borce. Markéta po odsloužené noční směně na JIP odstartovala plaváním na 400m se svým klasickým stylem prsa. Když bylo na časomíře 8:28 předávala Aničce štafetu a ta se vrhla na silničních 35km, kde letěla jako raketa a u restaurace kde se předávalo na běh byla za hodinu a šest minut, což je vynikající čas. Pak už zbývalo Marče zdolat 6.5km běhu. To se jí povedlo za čas 31:57. Obě trasy jak cyklistická, tak  běžecká byly jak se říká výživné. Na to, že startovala děvčata pouze ve dvou, tak výsledek byl super. Bylo z toho velmi pěkné 4. místo. Třeba se nám příští rok podaří sestavit týmových štafet více. Bylo by to určitě zajímavé.

-------------------------------------David Valenta - Robert Faltus Sr.