zveřejněno: 04. 08. 2020

Šumavský MTB maraton České spořitelny - KPŽ 2020 Churáňov

V sobotu 1.8.2020 se v lokalitě  Churáňov  konal Šumavský  MTB maraton České spořitelny - KPŽ 2020. Panovalo zde nemilosrdné vedro a na start trasy B 53km /1579m se postavil matador VELOSPORT Valenta SCOTT Team Radek Štrosmajer kategorie M 40-49 spolu s Jakubem Kadlecem kategorie M 23 -29. Jelikož si Štróza  nedávno přivodil zranění obratle, a byl proto několik týdnů mimo hru, bylo otázkou, jak se mu po nucené pauze povede. Bohužel se o tom jak se Radek umístil, můžeme pouze dohadovat protože asi i SportSoft results napadl  jakýsi vir a Štróza, ačkoliv projel cílem a rovněž tak i všemi kontrolními checkpointy, ve výsledcích nefiguruje. Kuba Kadlec se ocitl prakticky na domácí půdě, protože dříve studoval na Všeobecném sportovním gymnáziu Vimperk, kde působil pod trenérskou dvojicí Jirkou Lutovským a Vojtou Huříkem v manšaftu Čs Specialized junior MTB Team. Kuba obsadil celkové 23. místo a ve své kategorii 2. místo.
Pro zajímavost Tonda Honsa, mladší ze synů  trenérky běžeckého lyžování Olči Honsové a supportérky VELOSPORT Valenta  SCOTT Team, který startoval za Fisher SKI Club Šumava Vimperk, a který minulý rok na trase C 30 km dominoval, skončil letos na 2. místě.
Nakonec jsem dohledal, že byl Štróza DSQ, ale proč to ví Bůh.