zveřejněno: 09. 08. 2020

ČP MTB XCO - Zadov 2020

Na závodě ČP MTB XCO - Zadov se  8.8.2020 sešlo na startu o parné sobotě  nebývale nacvaknuté startovní pole. Na zadovských loukách, v sluneční výhni, to nebyla žádná sranda ani pro fanoušky natož pak pro startující závoďáky.

Na startu Českého poháru MTB XCO se za  VELOSPORT Valenta SCOTT Team v elitní kategorii objevil jediný predátor od Valenty, a to Jakub Kadlec. Klobouk dolů před ním, protože i když se jelo v 1100 m.n.m. vedro bylo opravdu nelidský. Zkrátka žádej hezkej den pro kardiaky. Naštěstí mám krevní tlak jako  Gagarin a po Strakonickém Dudákovi nebyla na Zadově tentokráte ani stopa, takže jsem si potřikrát vystál frontičku na Plzeň 12° a mohl tak v klidu ohrnout nos nad mně nabízenou Smrkovou nebo Rakytníkovou šťávou. Čím dál tím víc mi vadí barvy dresů ROUVY Specialized Cycling Team, protože mi splývají s barvami dresů našeho týmu. Vinou stále ještě mého pokročilého šedého zákalu, už tedy jenom v levém oku, a možná i té Plzně, jsem si asi dvakrát zahulákal na Sama Jirouše v domnění, že je to náš Kuba. Jinak Kubajs startoval s číslem 58 z cca  9. řady.  Z 96 dostavivších se závoďáků na start obsadil celkové 51. místo a v kategorii Muži Elite skončil na 32. místě, když byl z trati odvolán 2. kola před cílem. Jakub si chválil senzační atmosféru, kdy se mu to horko zajídalo akorát na sjezdovce,  jinak mu ale nijak zvlášť nevadilo. Trať hodnotil tak, že měla velice těžké kopce a výjezdy, naproti tomu pak s parádními technicky  nelehkými sjezdy.
 Bylo hezký se na to koukat s pívem v ruce a sledovat vypětí ve tvářích všech   závoďáků, ale myslím si, že z fanoušků by se jen málokdo toho píva  pustil a šel si to s nimi vyměnit. Já, Olča i Kubova krásná přítelkyně Evelína jsme si pak oddechli, že to všechno dobře dopadlo a jeli dom.
                                                                                                                                   
--------------------------------------------------------------------------------------------------------RFSr.
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Sebastian Fini Carstensen (DEN, CST PostNL Bafang) 1:27:35 hod.
2. Simon Andreassen (DEN, Specialized Racing) +0:00.9 min
3. Ondřej Cink (CZE, Kross Racing) +0:15
4. Gerhard Kerschbaumer (ITA, Torpado Ursus) +0:26
5. Georg Egger (GER, Lexware MTB) +1:25
6. Julian Schelb (GER, Stop&Go Marderabwehr MTB) +1:37
7. Jan Vastl (CZE, Maloja Pushbikers) +1:41
8. Jan Škarnitzl (CZE, Cyklostar Trek Mercedes-Benz) +2:05
9. Kossmann Vidaure (CHI, Lexware MTB) +2:56
10. Karl Markt (AUT, Möbel Märki)  +2:56