zveřejněno: 26. 09. 2020

Tour de Bechyně 2020

Letošní silniční závod Tour de Bechyně  2020 se uskutečnil v neděli 20.9.2020. Na start této silniční  jednorázovky, která měla distanci 50km se postavil pouze jediný závodník z manšaftu VELOSPORT Valenta SCOTT Team, a to Honza Mikolášek.

Miko, který je svým zaměřením především maratonský biker se rozhodl, že své síly poměří na silničním maratonu Tour de Bechyně. Na startovní čáře závodu se sešla početná konkurence z Jihočeského kraje. Nechyběl na ní ani biker Ivan Rybařík, někdejší vítěz  Crocodile Trophy. Nejtěžšího etapového MTB závodu, takového Dakaru na horskejch. Ze začátku se prý jelo velice ostré tempo, načeš se Miko snažil být aktivním a podařilo se mu dostat se i do úniku. Tento jeho pokus však příliš dlouho netrval.  Po svém nástupu před cílem Honza  obsadil 18. místo ze 115  startujících. Ve své kategorii MA obsadil pak místo 15. Závod Tour de Bechyně vyhrál již zmíněný Ivan Rybařík.