zveřejněno: 28. 09. 2020

Valtické cyklobraní a Humpolecká 50 2020

Vzhledem k restrikcím kvůli Covid-19, mohl být jubilejní X. ročník MTB závodu Valtické cyklobraní i zrušen, ale nestalo se tak. Protože se ale  zřejmě měnily i termíny jiných akcí, sešlo se jich v daný  termín 26.9. 2020 vícero. Pořadatel Author Valtické cyklobraní byl tedy nucen tuto nastalou situaci  řešit operativně a start MTB maratonu posunul ještě o den, a to na 27.9. Závodník VELOSPORT Valenta SCOTT Team Martin Hunal  obsadil na trati 48 km celkové 67. místo, v kategorii M30-39 to pak bylo 17. místo. To Jan Mikolášek se v neděli potkal s lepší formou a trasu 48 km absolvoval v čase 1:53:17.7, což mu vyneslo celkové 5. místo mezi muži a 4. místo v kategorii M 19-29

V sobotu, den před závodem ve Valticích, se uskutečnil v našem regionu MTB závod Humpolecká 50. Na start se za náš tým postavili Radek Štrosmajer a Honza Mikolášek. Jelo se v totálním dešti a trať byla kompletně pod blátem. Štrózu na trati 50 km postihl defekt na předku  a byl celkově 14., v kat. M2. 40-49  4.místo. Miko byl celkově mezi muži 4., v kat. M1. 19-29 3. místo.