zveřejněno: 17. 03. 2016

Počátky týmu sahají do roku 1994. Oddíl vznikl z dřívějších aktivních závodníků v čele se zakladatelem firmy VELOSPORT Richardem Valentou a jeho bratrem Hugem Valentou, bývalým úspěšným cyklokrosařem, mimo jiné mistrem republiky.

 

Postupem času se začali připojovat další cyklisté z města a blízkého okolí. V pelhřimovském klubu začínal svojí kariéru také juniorský mistr světa v cyklokrosu Martin Bína.

 

První barva dresů byla růžovo-bílá, která se po čase s podporou firem FORT a RED BULL změnila na modrou. Na přelomu tisíciletí se objevila barva žlutá a hlavním partnerem se stal slovenský výrobce kol DEMA. Spolupráce s tímto sponzorem trvala až do roku 2008. V různých proměnách přetrvává barva dodnes. V současné době jsou na dresu vyobrazeni naši noví sponzoři SCOTT, SYNCROS.

 

Oddíl čítá přibližně čtyřicet členů a příznivců, z čehož se 20 závodníků pravidelně zúčastňuje MTB maratonů, cross country i silničních závodů.

 

Podílíme se také na pořádání závodů v našem regionu mezi než patří MTB maraton v Kamenici nad Lipou, cross country závod Rynárecká Bejkovna, zařazený do seriálu SCOTT cup a ve spolupráci s městem jsme pořadateli MTB kritéria na pelhřimovském náměstí.